ANNA RAUSCHOVÁ

LEKTORKA DĚTSKÉ JÓGY A PILATES

O ANNĚ

Vystudovala jsem obor Pedagogika tance na HAMU, jsem lektorka jógy pro děti, instruktorka metody Pilates, učitelka taneční průpravy, moderního a současného tance, tanečnice a taky trochu zpěvačka.

 

Pohyb a tanec mě provází celým životem. Začínala jsem v ZUŠ Bedřicha Smetany v Plzni a v Baletní škole při Divadle Josefa Kajetána Tyla, kde jsem také získala své první jevištní zkušenosti. Ze západočeské metropole jsem se přes různé workshopy protančila do Prahy ke studiu na HAMU. Momentálně se věnuji výuce dětí i dospělých. V roce 2017 jsem získala certifikát „Instruktor pohybové metody Pilates“.

Uvažování o správném fungování pohybového aparátu při tanci mě dovedlo k józe pro děti, která hravým způsobem předává dětem správné návyky pro držení těla při každodenních, sportovních i tanečních aktivitách. Metoda Pilates mi učarovala, protože klade důraz na správné použití dechu, práci s centrem těla a koncentraci na přesnost provedení pohybu. Tato metoda tělo posiluje, protahuje a zpevňuje, vypracovává hluboké svaly trupu a přispívá tak ke správnému držení těla, úlevě od bolesti zad, krku a dalších problematických partií.

 

Když zrovna stojím na místě, věnuji se zpěvu v šansonové kapele Annešanté a dalších kapelách.

Z VÝUKY