ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Studio Bořislavka nabízí širokou škálu vzdělávacích kurzů. Věříme, že zde naleznete odpovědi na nejčastější dotazy a pokud Vás zajímá něco dalšího, určitě se neváhejte zeptat prostřednictvím formuláře v sekci kontakt a/nebo nám zavolejte na (+420) 606 597 453.

Kdy se mohu přihlásit do kurzu?

Do kurzu se můžete přihlásit kdykoli během roku, i po termínu zahájení.

Jak se mohu do kurzu přihlásit?

Můžete se přihlásit na našich stránkách on-line, telefonicky či emailem.

Jak poznám, který jazykový kurz je pro mne vhodný?

Na rozdíl od jiných jazykových škol nabízíme při výběru vhodného kurzu individuální konzultaci se zkušeným vyučujícím jazyka. Tato konzultace probíhá formou krátkého ústního přezkoušení a písemného testu, na jehož základě vám potom vyučující nabídne nezávaznou návštěvu vhodného kurzu. Konzultační hodina je zdarma.

Neumím vůbec nic. Je kurz vhodný i pro úplné začátečníky?

Určitě ano. Ucelená série jazykových kurzů je přizpůsobena různým úrovním znalostí. Naše kurzy pochopitelně začínají na úrovni úplných začátečníků a pokračují přes tzv. věčné začátečníky a středně pokročilé až po pokročilé. Jednotlivé úrovně pokročilosti vždy vyžadují specifický přístup. Například, většina středně pokročilých relativně snadno čte, rozumí gramatickým jevům, ale v důsledku nedostatku slovní zásoby a cviku se bojí mluvit. Příslušný kurz tedy podporuje především jistotu projevu. Absolvování ucelené série velmi prohlubuje a upevňuje efekt jednotlivých speciálně zaměřených kurzů.

Nabízíte slevy na jazykové kurzy?

Samozřejmě. Slevy lze získat zakoupením dvou a více kurzů či přivedením dalšího účastníka do kurzu. Slevy se sčítají!

Připravili jsme pro Vás následující slevy:

  • sourozenecká sleva 10 %
  • 10 % sleva na druhý a další skupinový kurz
  • sleva 10 % za každého dalšího studenta, kterého přivedete do skupinového kurzu
  • permanentka na 10 návštěv (vybrané jazykové individuální kurzy a profesní, zájmové kurzy), každá 10. hodina je za poloviční cenu.

Dále pro Vás máme první hodinu u vybraných jazykových kurzů zdarma.

Pokud přistoupím do kurzu později, je cena kurzu nižší?

Ano. Cena kurzu se při pozdějším přistoupení adekvátně snižuje, platí se skutečný počet hodin.

Kolik je žáků v kurzu?

Zakládáme si na malých skupinkách, tedy efektivnější výuce. V průměru jsou skupinky  3 – 6 členné.

Co když zaplatím kurz, a pak v něm nebude dostatečný počet žáků?

Pokud vám nebude vyhovovat jiný kurz, pak vám samozřejmě vrátíme peníze.
Další možností je ovšem individuální výuka pro 1–2 žáky, kdy se kurzovné vypočítá podle počtu žáků a vyučovacích hodin.

Myslím, že už jsem zkusil všechno a výsledek žádný. Nemám talent na jazyky, možná už jsem starý...

Po mnohaleté praxi máme bohaté zkušenosti s lidmi, kteří nejsou příliš jazykově nadaní. Jazykový kurz Vás posune o výrazný kus dopředu, získáte určitou jazykovou úroveň, na kterou pak můžete jakýmkoliv způsobem navázat: klasickou jazykovou školou, soukromými lekcemi, nebo, pochopitelně, vyšším kurzem naší série.

Není lepší vyrazit do zahraničí, nechat se hodit do vody a plavat?

Pobyt v cizojazyčném prostředí je velmi důležitou fází při studiu jazyka. Z hlediska systematického přístupu ke studiu je však odborníky považován za efektivní až v okamžiku, kdy už máte alespoň základní slovní zásobu a ovládáte běžně užívanou gramatiku. Teprve tehdy výrazně profitujete z možnosti všechno vyzkoušet v praxi.

Jsem začátečník a potřebuji mít co nejrychleji v mém profesním životopise uveden certifikát o jazykové znalosti. Za jak dlouho toho dosáhnu?

V našem studiu máme odborníky, kteří Vám zdarma poskytnou jazykové poradenství. Na základě krátkého pohovoru s Vámi provedou analýzu Vaší potřeby a Vy si spolu s námi naplánujete svůj studijní plán. Váš studijní plán bude obsahovat několik krátkodobých cílů, které povedou k naplnění Vašeho požadavku. Pokud si zvolíte některou z intenzivních forem studia, dosáhnete Vašeho požadavku velmi rychle.

Jakou kvalifikaci mají vaši lektoři?

V našem studiu vyučují pouze vysokoškolsky vzdělaní pedagogové s několikaletou praxí, mimo jiné i autoři řady učebnic, jazykových příruček i vysokoškolských skript.

Můžu platit zahraniční měnou?

V zásadě ano (bankovním převodem), je to však pro Vás méně výhodné, neboť hradíte všechny bankovní poplatky a manipulační poplatek.