Jak si vybrat správný jazykový kurz

Pár rad pro výběr vhodného kurzu

20 Čvn · Studio Bořislavka · No Comments

Jak si vybrat správný jazykový kurz

 

Přihlašování do jazykových kurzů je hlavně každé září a leden v plném proudu. V tom, jak správnou jazykovku vybrat, však lidé neustále tápou. Proto není od věci přečíst si pár rad.

  1. Zjistěte si informace o škole

Jazykových škol je nepřeberné množství. Podívejte se, jaké možnosti studia máte ve svém okolí. Prohlédněte si webové stránky, recenze na internetu, zeptejte se přátel.

  1. Vydefinujte si požadavky na kurz

Nejdříve je třeba si uvědomit, kolik máte na studium času, zda chcete klasický či individuální kurz, zda vás láká konverzace či jazykový seminář, např. příprava na obchodní pohovor.

  1. Zvažte cenu

Všimněte si, že někdy je cena kurzů uvedena za 45 minut, někdy za hodinu či hodinu a půl. Tyto rozdíly jsou podle počtu studentů ve skupině nebo odrážejí kratší dobu trvání výuky. Zjistěte si, za co platíte.

  1. Skupinka nebo individuální výuka

Výhoda skupiny je možnost interakce s ostatními studenty. Individuální výuka je zase intenzivnější, i když dražší alternativou. Kompromisem mohou být kurzy na míru ve dvojici, kdy se dělíte o cenu individuálního kurzu. Školy většinou další studenty nezprostředkovávají. Můžete se o to ale pokusit sami například na fóru Hledám parťáka.

  1. Kurz již máte vybraný

Studovat jazyk není jen o docházce do jazykové školy, ale je nezbytné si jazyk maximálně procvičovat. Biflování slovíček v ranní tramvaji může být nezáživné, ale dnes je mnoho možností, jak si cizí jazyk co nejvíce přiblížit, např. každý večer jeden díl seriálu v původním znění, pokusit se číst knížky, kdy je tedy třeba dát si pozor, aby byly ve vaší úrovni, vyšší level by mohl snadno odradit. Učit se cizí jazyk by prostě měla být především zábava.

Category: Jazykové kurzy